20 umělců Musea Kampa je cyklus doprovodných programů, v nichž tematizujeme sbírky našeho muzea.

Vybrali jsme celkem čtyři okruhy, z nichž každý reprezentuje 5 umělkyň či umělců, jejichž jména postupně odhalujeme.

Věra Janoušková

11.11., 18:00

ZÁZNAMY PŘEDNÁŠEK

•••••

Bílá sukně. Ženské umělecké osobnosti 60. a 70. let ze sbírek Musea Kampa pohledem Kateřiny Štroblové

Na pozadí vybraných děl ze sbírek Musea Kampa se historička umění Kateřina Štroblová zaměří na silnou generaci ženských umělkyň 60. a 70. let. Autorky jako Věra Janoušková, Alena Kučerová, Adriena Šimotová, Eva Kmentová a další patřily k silným uměleckým osobnostem, které ovlivnily české umění druhé poloviny dvacátého století. Jejich dílo i postavení v rámci umělecké scény otevírá otázku pozice žen-umělkyň i problematiku samotného „ženského umění“.

Záznam přednášky najdete na adrese: https://fb.watch/1fKtd1h4mg/