Mezi sochami

Letní šifrovací hra po sochařských realizacích ve veřejném prostoru, kterou si můžete zahrát, kdy se to bude hodit Vám. Máme pro Vás připravené tři okruhy: pro rodiny s dětmi, pro dospělé a pro zkušenější hráče. Po trase Vás navigují šifry a doprovodná brožura Vám přiblíží problematiku sochařských realizací ve veřejném prostoru.

Ideální program na letní den, propojení šifer, přírody a umění!

startovné 150 Kč

v případě dotazů piště na mezisochami@museumkampa.cz, popř volejte na 771 139 338

Od pondělí 31.8. do 30.9. (nebo do vyprodání doprovodných brožur) běží hra v nesoutěžním režimu. Není v našich silách nadále kontrolovat a obnovovat kódy na trasách. Dá se tedy čekat, že budou postupně mizet a často je nenajdete – webové rozhraní, na němž hra běží, ale umožňuje pokračovat navzdory tomu, že se kódy fyzicky ztratí.
Startovné v září činí 100 Kč.

okruh pro rodiny s dětmi (Barrandov-Lužiny)
start na Chaplinově náměstí

...

Co s letním dnem? Do přírody, nebo za uměním? Ideálně obojí!

Trasa vede po sochách na sídlištích i příjemným prostředím Prokopského údolí. Pokud se nebojíte lesních a polních stezek, nemusíte jít více než 7,5 km, trasa vhodná pro kočárek měří do 9 km (na cestě je jedno trochu obtížnější místo, kde je třeba kočárek přenést, ale jinak by měla být trasa sjízdná).

Doprovodná brožura obsahuje (nejen) výtvarné úkoly pro děti.

Obtížnost šifer počítá se zhruba dvanáctiletými hráči, mladší by si s nimi měli hravě poradit, pomohou-li jim rodiče. Nemusíte se bát, že byste po cestě uvízli, jsou pro vás připravené nápovědy, a když už to nepůjde jinak, tak i řešení.

https://www.museumkampa.cz/mezisochami/rodiny/

okruh pro dospělé (širší centrum)
start u Musea Kampa

...

Chodíte rádi do galerií, zajímáte se o „vetřelce a volavky“ a na táborech jste milovali šifrovačky? Pak je takhle trasa právě pro Vás!

Nemáte chytrý telefon a přesto byste si chtěli zahrát? Pokud Vám nevadí trocha ježdění, tohle je ta správná volba. Vzhledem k tomu, že všechny zastávky se nacházejí v širším centru, nemusíte je obcházet najednou, ale pro kódy se můžete zastavit, až budete mít cestu kolem.

Trasa po širším centru měří 16 km, ale můžete se svézt autobusem, tramvají či metrem. V doprovodné brožuře najdete zajímavosti o autorech a jednotlivých realizacích spolu s doprovodnými úkoly, kterými můžete nahnat body.

https://www.museumkampa.cz/mezisochami/centrum/

okruh pro zkušenější hráče (Hostivař)
strat na stanici metra Háje

...

Už jste na pár šifrovačkách byli a jen tak něco Vás nepřekvapí? O sochách ve veřejném prostoru moc nevíte, ale chcete to napravit? Pak právě na Vás čeká náš okruh v Hostivaři.

Celkem 11 km dlouhá trasa vede městem i přírodou převážně po sochách z osmdesátých let. V doprovodné brožuře se dozvíte více o tom, jak fungovalo financování takových realizací, jak se vybírali jejich autoři, nebo jakým nebezpečím teď čelí.

A bude-li Vám přát počasí, doporučujeme přibalit plavky, zacházka ke koupání není dlouhá.

https://www.museumkampa.cz/mezisochami/hostivar/

.....

Jak na to?

Na pokladně Musea Kampa zaplatíte startovné, získáte přihlašovací údaje do herního systému, doprovodnou brožuru a malou pozornost. Po přihlášení do herního systému uvidíte šifru, která vás navede k soše. U sochy je schovaný kód. Ten zadáte do herního systému a objeví se Vám další šifra. A tak dál a dál, až do konce. Když si nevíte rady, můžete využít až dvě nápovědy, a když už opravdu nevíte, jak dál, je možné si nechat sdělit i řešení.

Za každou vyluštěnou šifru získáváte 10 bodů, za použití 1. nápovědy se Vám strhávají 2 body, za použití 2. nápovědy 3 body a za odhalení řešení pak posledních 5 bodů. Ty z Vás, kteří získají nejvíce bodů, oceníme katalogy, volnými vstupenkami, či formou poukazů na workshopy a rodinné dílny. (V případě shodného počtu bodů rozhoduje čas, popř. řešení doprovodných úkolů)

Co s sebou?

S sebou se Vám rozhodně budou hodit dobré boty, vhodné oblečení, pití a svačina.

Celá hra běží na internetových stránkách, nezapomeňte tedy chytrý telefon s nabitou baterií (může se hodit i powerbanka) a dostatečným množstvím dat.

Šifry se Vám budou zobrazovat na displeji telefonu, snáze se ale luští s tužkou a (čtvrečkovaným) papírem.

Na některé úkoly se Vám může hodit foťák, ale stačí ten, co máte v mobilu…

MUSEUM V KAPSE

pravidelný výtvarný kroužek pro děti každé pondělí 16:00–18:00

Taje mlýnů Václava Sovy – workshop v rámci dne architektury

3.10., 15.00