Workshopy k výstavě Síla činu / Jan Palach a Jan zajíc v umění 1969 – 2009

PROTEST
Student Jan Palach se 16. ledna 1969 rozhodl vyburcovat společnost z letargie, do které upadla po srpnové okupaci Československa. Zvolil jednu z nejpřísnějších forem PROTESTU – sebeupálení.
Nesouhlasil s postojem tehdejší vlády  a mimo jiné požadovat zrušení cenzury.  I vy dnes můžete  s něčím nesouhlasit. Forem protestu však existuje více a ne všechny jsou tak fatální jako ta, kterou zvolil Palach.
Přijďte se studenty do Museum Kampa na výstavu Síla činu, kde si vyzkoušejí, že projevit názor se dá třeba i skrze umění.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ
Cena workshopu 600 + 10 Kč  (studentské vstupné)

SÍLA OBRAZU

Požadavkům Jana Palacha sice totalitní vláda nevyhověla, ale jeho čin, alespoň nakrátko opět spojil lidi. Pohřbu mladého studenta se účastnily tisíce lidí. A akt protestu, který si Palach zvolil, rezonoval v lidech ještě dlouho. Jak moc ovlivnila Palachova odvaha uměle,  můžete vidět na výstavě Síla činu v Museum Kampa.
Pojďte se dozvědět nejen příběh Jana Palacha, ale i příběh děl,  která mu vzdávají hold. Součástí komentované prohlídky je i výtvarný workshop inspirovaný díly ve výsatvě od Olbrama Zoubka, Jiřího Koláře, Adriany Šimotové a dalších.

Vhodné pro 2. stupeň ZŠ a SŠ
Cena workshopu 600 + 10 Kč  (studentské vstupné)

Alena Kučerová: domácí výtvarná dílna

bod, linie, hmat