Komentovaná prohlídka výstavy Preparing for Darkness

, 180/90 Kč

Je načase se rozejít. Je načase dát sbohem tomu typu současného umění a zejména malířství, který se zdá být zavěšen ve věčné postmoderně a který se kvůli výraznému nedostatku uměleckých dovedností nemůže odkazovat na nic jiného než na sebe sama. Tento stav moderního umění lze vnímat jako ‚pluriversum‘ stylů, citací a narážek bez zdání vnitřní soudržnosti.

Výstava Berlínského kurátora Uwe Goldsteina představuje 13 umělců, jež spojuje nejen technická preciznost v přístupu k tvorbě, ale také vzkříšení pocitu melancholie, která se vrací, aby podtrhla magičnost diváckého zážitku. V tomto smyslu má mnou zvolená metafora Preparing for Darkness popisovat jak melancholii, tak stav světa. Komentovanou prohlídku zajišťuje lektorské oddělení Musea Kampa a proběhne v Českém jazyce.

Termín: 2. 5. 2024 od 18:00

Vstupenky k dostání na GoOut (zde) nebo na pokladně Musea Kampa.

Komentovaná prohlídka výstavy Jan Merta — Petr Veselý s umělcem Petrem Veselým

Komentovaná prohlídka výstavy Veselý Merta s kurátorem Janem Skřivánkem