DERNISÁŽ: Kurátorská komentovaná prohlídka výstavy Lidská důstojnost

Komentovaná prohlídka nové výstavy „Lidská důstojnost“ děl Evy Kmentové a Olbrama Zoubka v Museu Kampa s její kurátorkou Helenou Musilovou.

Sochařka Eva Kmentová (1928–1980) a sochař Olbram Zoubek (1926–2017) představují dvě mimořádné tvůrčí individuality. Byli autory výrazných plastik, kde důležitou roli hrál člověk, jeho postavení ve světě a době, s niterným prožitkem lidské existence.

Výstava Lidská důstojnost ve dvou podlažích Musea Kampa představuje okruhy, vycházející jak z vlastních děl obou autorů (témata jako figura, gesto, povrch, prázdno a jejich rozdílné či blízké ztvárnění oběma autory), tak nalézá momenty vzájemné inspirace či naopak naprosto rozdílného přístupu.

Tato prohlídka zároveň představuje poslední příležitost si výstavu projít s odborným komentářem, jelikož se koná v den dernisáže.

Termín konání: 2. 10. od 15:00

Vstupné:
Dospělý: 220 Kč
Student/Učitel/Senior: 130 Kč
Dítě do 6 let: zdarma
Rodina (2 dospělí + 3 děti mladší 15 let): 400 Kč

Vstupenky k dostání přes GoOut (pod tímto odkazem) nebo na pokladně Musea Kampa.

Vzpomínka na Medu

8/9 od 10 hodin, zdarma