Komentovaná prohlídka výstavy Jindřich Boška / František Dörfl: Stálost variace s kurátorkou Ilonou Víchovou

Jedním z výrazných fenoménů českého, potažmo československého poválečného umění byl Klub konkrétistů, který sdružoval umělce se zájmem o geometrickou abstrakci z celého Československa. Vedle Prahy, Bratislavy, Brna, Olomouce a Ostravy byla důležitým centrem také Jihlava. V tamní Oblastní galerii Vysočiny se v roce 1968 uskutečnila první výstava Klubu a právě s Jihlavou spojili své životy dva důležití členové uskupení – Jindřich Boška a František Dörfl.  Výstava nazvaná Stálost variace v druhém patře Musea Kampa představí průřez dílem obou umělců a v rámci kurátorské prohlídky vás s jejími specifiky seznámí kurátorka výstavy Ilona Víchová.

Termín: 21. 2. 2024 od 18:00

Vstupenky k dostání na GoOut (zde) nebo na pokladně Musea Kampa.

VYPRODÁNO: Komentovaná prohlídka výstavy Michaela Rittsteina s autorem

15/2 od 18:00, 220/130 Kč