JIŘÍ SOPKO WORKSHOPY

POCITY V BARVÁCH UKRYTÉ

Hlavním vyjadřovacím prostředkem v malířství Jiřího Sopka je především barva. Se studenty se ponoříme do tohoto jedinečného barevného světa a budeme zkoumat to, jakým způsobem Sopko pracuje s barevnými kombinacemi, jak vytváří napětí pomocí barevných kontrastů a jak mu barva celkově slouží k vyjádření emocí, pocitů a prožitků. Budeme se zabývat dobovými okolnostmi vzniku jednotlivých děl – dobou tvrdé normalizace, ale i dobou umělecké svobody po roce 89. Studenti si pak sami vyzkouší, jaké to je vyjádřit své vlastní pocity a emoce barvami. Barva se pro ně stane prostředkem, jak vyprávět svůj vnitřní příběh.

Vhodné pro II. stupeň ZŠ a SŠ
Cena: 700 + 10 (vstup do Musea pro 1 studenta)
workshop trvá 90-120 minut


,,PŘÍBĚH VYPRÁVĚNÝ BLÁZNEM“

Jaké jsou příběhy ukryté v obrazech malíře Jiřího Sopka? Co všechny ty barvy? Znamená pestrost vždycky radost, veselost?

Na workshopu k retrospektivě Jiřího Sopka budeme tentokrát v Museu Kampa se studenty řešit, jak moc umělecké dílo ovlivňuje doba, ve kterém vzniká. Skrze barvy, symboly a figuru si posvítíme na absurditu, ve které museli umělci v 70. a 80. letech v Československu tvořit. A pobavíme se, jestli zda tato absurdita s pádem totality ze světa zmizela. Workshop je tentokrát více výtvarný, jeho délka je tedy ke 120 minutám.

Vhodné pro II. stupeň ZŠ a SŠ
Cena: 700 + 10 (vstup do Musea pro 1 studenta)
workshop trvá 90-120 minut

Slyšet nebe

workshop k výstavě Olgy Karlíkové Naslouchání