Komentovaná prohlídka výstavy Od linií k hmotě s Vojtěchem Kovaříkem

Museum Kampa představuje malířskou a sochařskou tvorbu Vojtěcha Kovaříka (1993). Autor se narodil a vyrostl ve Valašském Meziříčí, studoval v umění v Ostravě a ve Varšavě. V roce 2019 získal Cenu kritiky za mladou malbu. Od téhož roku intenzivně vystavuje v zahraničí, aktuálně v The Power Station v texaském Dallasu. Jeho témata jsou univerzální a stojí u základů euroamerické civilizace. Antické mýty, bohové, bohyně, Titáni, heroové a heroiny si podržují svůj význam i ve třetím tisíciletí. Robustními formami přesahují monumentální formáty obrazů. Považujeme je za archetypy, jejichž příběhy a činy slouží odnepaměti k vyznačení hranic či možností našeho vlastního procházení životem a pátrání po smyslu věcí. Vojtěch Kovařík se zabývá osudovostí, pod tíhou světa podklesávají i odolávají Sisyfos a Atlas, zátěží předurčení trpí rozloučení milenci, Eros a Psýché, Leandros a Héro. V aktuální výstavě na pražské Kampě malíř vykročil do třetího rozměru, hladké malby doprovázejí reliéfy a sochy. Cesta ho vede od kresebných linií poznamenávajících plochu k sochařským hmotám.

Výstavou provede kurátorka Martina Vítková.

Vstupenky k dostání na GoOut (zde) nebo na pokladně Musea Kampa.

Snění s Mikulášem Medkem – Víkendová dílna (nejen) pro děti