Preparing for Darkness: komentovaná prohlídka s kurátorem Uwe Goldensteinem a setkání s umělci

, 100/60 Kč

Na závěr působivé výstavy Preparing for Darkness vol. 8 jsme si pro diváky připravili nabitý večer. Kurátor Uwe Goldenstein provede diváky svou výstavou a přizval si k sobě také vystavující umělce: Daniela Pitína, Richarda Štipla a Radu Belcina. Ti představí svou tvorbu nejen skrze vystavená díla, ale uceleně představí svou tvorbu  prezentovanou v monografických katalozích. Program proběhne převážně v anglickém jazyce.

Je načase se rozejít. Je načase dát sbohem tomu typu současného umění a zejména malířství, který se zdá být zavěšen ve věčné postmoderně a který se kvůli výraznému nedostatku uměleckých dovedností nemůže odkazovat na nic jiného než na sebe sama. Tento stav moderního umění lze vnímat jako ‚pluriversum‘ stylů, citací a narážek bez zdání vnitřní soudržnosti. (Uwe Goldenstein)

Výstava Berlínského kurátora Uwe Goldensteina představuje 13 umělců, jež spojuje vzkříšení pocitu melancholie, která se vrací, aby podtrhla magičnost diváckého zážitku, ale také technická preciznost v přístupu k tvorbě. V tomto smyslu má mnou zvolená metafora Preparing for Darkness popisovat jak melancholii, tak stav světa.

Termín: 20. 5. 2024 od 18:00

Vstupenky k dostání na GoOut (zde) nebo na pokladně Musea Kampa.

Čáry, máry, barvy – Nedělní workshop pro nejmenší děti a jejich rodiče