Týden Umění v Museu Kampa

Ve dnech 22. až 28. dubna se v Praze uskuteční druhý ročník festivalu Týden umění, kterého se účastní hlavní pražské galerie a výtvarné instituce.

V rámci festivalu proběhne kolem stovky vernisáží, setkání s umělci, komentovaných prohlídek a dalších doprovodných akcí. My se v Museu Kampa na Vás těšíme na těchto akcích:

#underthenet
Umělecká skupina Rafani vystavuje v Museu Kampa 16 stolů, které hovoří o nevyvratitelnosti. Paradoxně máte vy na výstavě jedinečnou možnost vyvrátit představu, že divák výstavou pouze prochází, můžete se totiž stát součástí uměleckého díla a v expozici si tak dát sladkých 20 minut spánku. Kdykoliv během dne můžete přijít do výstavy Rafanů a lehnout si zde.
Středa 24. 4., 10:00 – 18:00
Bez rezervace
Snížená cena vstupenky: 50 Kč / 30 Kč

AVANTGARDNÍ KAVÁRNA
Komponovaný večer ve výstavě Praha byla krásnější než Řím. Příběh české avantgardy. Angelo Mario Ripellino byl fascinovaný střetem magické tradice a ostrého smyslu pro modernitu umělecké Prahy 20. let. Přijďte si zažít střet obrazů od Toyen, Štýrského či Čapka s avantgardní poezií.
Čtvrtek 25. 4. od 18:30
Rezervace na rezervace@museumkampa.cz
Cena vstupenky: 140 Kč plná / 80 Kč snížená

SOCHA V PARKU S KURTEM GEBAUEREM
Všímáme si soch kolem sebe? A když ano, poznáme je vždy na první pohled? Meda Mládková plánovala vybudovat na pražské Kampě sochařský park. I přes svou houževnatost se jí to podařilo jen částečně, rozmístila několik objektů v těsné blízkosti Musea Kampa. Pokusme se její plán, alespoň na jeden den uskutečnit a oživme park sochami společně!
Dětem se bude věnovat lektorka Musea Kampa, Kurt Gebauer bude mít přednášku pro dospělé a společně pak umístíme výtvory nejen dětí do parku na Kampě.
Neděle 28. 4., 15:00 – 18:00 workshop pro dospělé i děti
Rezervace na rezervace@museumkampa.cz
Zdarma, sraz na nádvoří Musea Kampa

03/04/2019

Léto pro děti

Příměstský tábor 7. – 19. 7. 2019 a 8. – 16. 8. 2019