Kurátorská komentovaná prohlídka výstavy Pablo Picasso: Vášeň a vina

Kurátorská prohlídka výstavy Vášeň a vina proběhne v sobotu 15. 9. od 15:00.
Kurátor Fernando Castro Borrego Vás zasvětí do Picassova života 30.let, kdy se stal bohatým, slavným a nevěrným, ale těšit se můžete i na zajímavou analýzu díla, včetně psychoanalytického pohledu.

Cena: 240 Kč / 180 Kč (student, senior)
Prohlídka bude tlumočena.
Z kapacitních důvodů je nutná rezervace na emailu rezervace@museumkampa.cz

Výstava Pablo Picasso Vášeň a vina představuje rozsáhlý grafický cyklus La Suite Vollard ze sbírek prestižního Musea Královny Sofie v Madridu. Picassova práce, jak sám přiznává, je deníkem, který odráží jeho životní příběh. Grafické listy z La Suite Vollard hovoří o bouřlivém období rozchodu s jeho první ženou, ruskou baletkou Olgou Chochlovou, a o vášnivém vztahu k mladičké Marii-Thérėse Walter, ale jsou také úvahami o smyslu umění. Jednotlivé tisky pojaté v neoklasickém stylu, odrážejí Picassovy erotické a umělecké posedlosti, manželské potíže a stále temnější politickou situaci v Evropě. V návaznosti na tuto grafickou sérii vzniklo nejslavnější Picassovo dílo Guernica.
28/08/2018

1/9/2018 Sobotní rodinná dílna: Cecil Beaton