Komentovaná prohlídka výstavy Pablo Picasso: Vášeň a vina s kurátorkou Musea Kampa

Výstava Pablo Picasso Vášeň a vina představuje rozsáhlý grafický cyklus La Suite Vollard ze sbírek prestižního Musea Královny Sofie v Madridu. Picassova práce, jak sám přiznává, je deníkem, který odráží jeho životní příběh. Grafické listy z La Suite Vollard hovoří o bouřlivém období rozchodu s jeho první ženou, ruskou baletkou Olgou Chochlovou, a o vášnivém vztahu k mladičké Marii-Thérėse Walter, ale jsou také úvahami o smyslu umění. Jednotlivé tisky pojaté v neoklasickém stylu, odrážejí Picassovy erotické a umělecké posedlosti, manželské potíže a stále temnější politickou situaci v Evropě. V návaznosti na tuto grafickou sérii vzniklo nejslavnější Picassovo dílo Guernica.

Výstavou Vás provede kurátorka Martina Vítková.

Těšíme se v pondělí 10. 12. od 18:30

Rezervace nutná na rezervace@museumkampa.cz