Aktuální výstavy

Kamil Lhoták

17. července 2015 – 18. října 2015

Stěžejní společný projekt Musea Kampa a Retro Gallery pro rok 2015 je výstava raných olejomaleb Kamila Lhotáka. Výstava klíčových Lhotákových děl z let 1938 až 1951 ze soukromých sbírek představí řadu obrazů, které nebyly doposud vystaveny

Večerníček 50 let

Obrázek

Vstupné:

- děti do šesti let: zdarma


- děti ve věku 6-15 let: 50 Kč/os.


- dospělí: 125 Kč/os.


- senioři nad 65 let: 50 Kč/os.


- skupina od 10 osob: sleva 50 % z výše uvedených částek


- rodina složená ze dvou dospělých a maximálně čtyř dětí ve věku do 15 let: 250 Kč

Otevírací doba:


- Museum Kampa / Sovovy mlýny: pondělí—neděle 10.00—18.00

- Valdštejnská jízdárna: úterý—neděle 9.00—19.00

- Vstupné do obou objektů je společné. Vstupenky můžete zakoupit v Museum Kampa nebo Valdštejnské jízdárně.

Vstup platí i do druhého prostoru výstavy.
Není třeba absolvovat návštěvu tentýž den, druhou část můžete zhlédnout kdykoliv během konání výstavy.

Vstupenky na výstavu nelze rezervovat předem. Ve Valdštejnské jízdárně vstup zdarma pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, Asociace muzeí a galerií (AMG), ICOM, členy Společnosti přátel NG.

30. května 2015 - 13. září 2015

Vrcholem oslav Večerníčkova jubilea bude unikátní a svým rozsahem ojedinělá výstava - příběh mapující celou genezi tohoto fenoménu, který měl být původně „jen“ drobničkou, nenápadnou pohádkou na dobrou noc. Časem svým vitalismem přerostl běžná kritéria specifik krátkého žánrového útvaru a mimořádnou dramatickou, výtvarnou i animační kvalitou přerostl v originální a svébytný televizní subjekt s přesahem do dalších kreativních disciplín. Český animovaný film, tzv. česká škola animace (Jiří Trnka, Hermína Týrlová, Karel Zeman, Břetislav Pojar, Jan Švankmajer, Jiří Barta…) má své pevné místo v kontextu světové kinematografie. Na její odkaz navázala plejáda významných českých scénáristů, výtvarníků a režisérů v oblasti televizní animované tvorby: Josef Lada, Zdeněk Miler, Radek Pilař, Václav Bedřich, Václav Čtvrtek, Zdeněk Smetana, Adolf Born, Vladimír Jiránek, Pavel Koutský, Jan Balej a mnozí další.

Česká televize, Národní galerie v Praze a Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových spolupořádají výstavu pod názvem „Večerníček slaví 50 let“ v prostorách Valdštejnské jízdárny a Sovových mlýnů.Hlavní navigace: