Aktuální výstavy

Vladimír Kopecký

Dzurko

Vladimír Kopecký, Východ slunce, 1972

akryl, linoleum, 170x122 cm, soukromá sbírka

25. dubna - 7. září 2014

Museum Kampa připravilo výstavní projekt, v němž představuje Vladimíra Kopeckého jako osobitého umělce, pohybujícího se nejen mezi dvěma médii - malbou a sklem, ale také v napětí mezi expresivní barevností a přísnou geometrií. Zaměřuje se na klíčová období jeho tvorby, tedy druhou polovinu 60. a počátek 70. let a pak na práce z posledních zhruba deseti let včetně dokumentace jeho realizací v architektuře. Nepomíjí však žádnou z etap umělcova tvůrčího vývoje. Výstava Vl. Kopeckého je jednu ze dvou stěžejních akcí výstavního plánu na rok 2014.
Výstava je připravena ve spolupráci s Retro Gallery, kurátorem výstavy je Martin Dostál.

Josef Šíma

sima

Josef Šíma, Stíny, 1960

olej na plátně 65 × 54 cm, soukromá sbírka

21. března - 27. července 2014

Museum Kampa připravilo výstavu významného českého a evropského malíře Josefa Šímy. Tématem malé retrospektivy zaměřené zejména na druhou polovinu umělcova tvůrčího období je zobrazení snové krajiny tak, jak ji svým specifickým způsobem dokázal ztvárnit jen Josef Šíma. Výstava představí díla ze soukromých sbírek českých sběratelů, která u nás dosud nebyla vystavena, poprvé bude umělecké veřejnosti představený i významný obraz Josefa Šímy, který se po letech vrací ze zahraničí opět do české soukromé sbírky.
Kurátorem výstavy je Milan Mikuš, autorem doprovodné publikace historik umění Karel Srp, kteří se oba dlouhodobě dílem a tvorbou Josefa Šímy zabývají.Hlavní navigace: