Aktuální výstavy

fremund

18. září - 7. prosince 2014

Připravovaná retrospektivní výstava českého malíře a grafika Richarda Fremunda (1928-1969) představí reprezentativní výběr autorových děl převážně ze soukromých sbírek.

Výstava pořádaná u příležitosti 45. výročí autorovy náhlé smrti si dává za cíl představit veřejnosti méně známá Fremundova díla ze soukromých sbírek.

Richard Fremund byl již za svého života zastoupen ve třech významných sbírkách dobových sběratelů: Vincence Kramáře, Jiřího Koláře a Josefa Sudka. Součástí výstavy budou také dva obrazy se Sudkovy pozůstalosti, které dnes patří do sbírek Národní Galerie v Praze.

Kurátorkou výstavy je teoretička umění Marcela Chmelařová, která je zároveň autorkou rozsáhlé Fremundovy monografie, kterou v letošním roce vydala Retro Gallery. Výstavu doprovodí i plně ilustrovaný katalog s úvodním slovem Marcely Chmelařové.

Výstava je společným projektem Musea Kampa a Retro Gallery.

Pohádkový svět Zdeňka Smetany

Rakosnik

18. července - 5. října 2014

Autor oblíbených českých večerníčků, animátor Zdeněk Smetana, představuje své nejznámější pohádkové bytosti Křemílka a Vochomůrku, Rákosníčka či Malou čarodějnici v Museum Kampa na Malé Straně. Součástí výstavy jsou nejenom originální kresby dětských postav, ale i unikátní kolekce suchých jehel, která divákovi přiblíží dospělejší stránku Smetanovy tvorby. Zároveň jsou prezentovány tři oleje květin, jež dosud nebyly nikde vystaveny.

Vladimír KopeckýHlavní navigace: