Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových

Od svého slavnostního otevření v září roku 2003 pečuje Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století Františka Kupky a Otto Gutfreunda a o Sbírku středoevropského moderního umění, která hluboce vypovídá o historii tzv. východního bloku a zároveň přispívá k našemu současnému kulturnímu uvědomění.

Museum Kampa zpřístupňuje tyto sbírky veřejnosti a rovněž pořádá řadu krátkodobých výstav tuzemských i zahraničních umělců, mezi nimiž se v nedávné době představili například Yoko Ono, Frank Malina, Joseph Beuys, Matěj Krén, Julian Opie, Piet Mondrian, Theodor Pištěk či Andy Warhol.

Museum vzniklo díky iniciativě sběratelky umění Medy Mládkové a jejího manžela Jana Mládka. Meda Mládková vznik muzea chápe jako uskutečnění svého životního snu.

historie sovových mlýnů

Historie Sovových mlýnů

Nejstarší zmínka o mlýnech na Kampě pochází až z roku 1393. Není však pochyb, že vznikly daleko dříve – stopy bádání vedou do 10.stol. Mlýny založil klášter benediktinek u sv. Jiří...

Jan a Meda MLádkovi

Jan a Meda Mládkovi

Meda a Jan Mládkovi se seznámili v roce 1953 v Paříži a v roce 1960 se usadili ve Washingtonu. Během společného života neustále podporovali československé umělce a vybudovali rozsáhlou uměleckou sbírku...

Osobnosti Musea

Osobnosti Musea

Velde manželů Mládkových je s muzeem spojena řada dalších významných osobností, mezi nimiž nelze opomenout Václava Havla...Hlavní navigace: