On-line investice

– výstavba nové klimatizace v Museu Kampa

Obrázek

28. 4. 2010

nádvoří se dostává do původního stavu

12. 4. 2010

Betonování podlahy ve vstupních prostorách

22. 3. 2010

Betonování

15. 3. 2010

Cesta klimatizační jednotky

totalstop

„Totalstop“! – krátká tvůrčí pauza přispěje ke zlepšení podmínek pro umělecké sbírky i návštěvníky.

nadvori

Zimní radovánky na musejním nádvoří.

nepras2

Další ze série nových objektů inspirovaných Karlem Neprašem aneb větší než malé trubky.

kancelare

10. 2. 2010

Začátkem února pokročily přípravné práce také do vyšších pater našeho musea. Pro návštěvníky byl uzavřen hlavní vstup i schodišťová věž, která nabízí neopakovatelný pohled na panorama Pražského Hradu. V prostrou ředitelny vzniklo nové umělecké dílo. Inspiračním zdrojem této instalace se pravděpodobně stala tvorba Karla Nepraše.

stafle

25. 2. 2010

Na místě, kde původně stávala „Židle“ od Aleše Veselého, stojí v současnosti „Štafle“ od neznámého dělníka.

ano

20. 2. 2010

Celou budovou musea prochází klimatizační potrubí, které zajistí ideální klimatické podmínky všem sbírkovým předmětům a také návštěvníkům.

uvnitr

Společným zájmem musea i stavební firmy se stalo dokončení všech prací v nejkratším časovém horizontu.

architektonicke_vykopavky

15. 2. 2010

Výkopové práce neodhalily žádné archeologické nálezy.

vstup_dovnutra

stena

15. 1. 2010

V průběhu ledna se hrubé stavební práce přesunuly do hlavní budovy Musea Kampa. Vstupní prostory přehradila sádrokartonová příčka, kterou zkrášluje citát Jana V. Mládka „Vydží-li kultura, přežije národ.“

konirna

10. 1. 2010

Prvním prostorem, kterého se výstavba vzduchotechniky dotkla a tedy prvním prostorem, který už je dokončen a předán museu a návštěvníkům k užívání, se stal výstavní prostor Konírny a musejního obchodu. V Konírně našla své dočasné působiště expozice Středoevropského moderního umění. Kurátor musea Jiří Machalický připravil výběr toho nejlepšího speciálně pro tento nově zrekonstruovaný prostor.

butik_pripraven

3. 12. 2010

Pro návštěvníky je také znovu otevřen Musejní obchod. Jedním z cílů Musea Kampa je zpřístupnit a přiblížit umění lidem. Podobné poselství nese i musejní obchod. V regálech obchodu si tak návštěvník může vybrat z nesčetného množství encyklopedické a přehledové literatury o umění dvacátého století, dále z široké nabídky teoretické literatury, ze selekce odborných uměleckých časopisů, či z katalogů k tuzemským výstavám. Co se týče samotné produkce Musea Kampa, návštěvník si může vybrat nejen z nepřeberného množství katalogů k výstavám a stále expozici, ale také ze sérií plakátů a pohlednic. Musejní obchod nabízí také ojedinělou kolekci šperků z dílen předních mladých šperkařů.

prijezd_bagru

rameno_v_pozadi

prvni_bourani

27. 11. 2010

Jedna z významných dominant Malé Strany – Museum Kampa se dočkalo velké investice. Dne 20. 11. byla předáním staveniště oficiálně zahájena výstavba klimatizace. Souběžně se stavbou a obnovou přilehlého nádvoří probíhají i přípravy nových krátkodobých výstav. V předchozích týdnech byly v museu zahájeny práce, které mají dlouhodobější charakter.Hlavní navigace: