Co jsou animační programy a jaký mají smysl?

Animační programy, kombinují interaktivní komentované prohlídky s uměleckými dílnami a zprostředkovávají tak umění zábavnou formou a aktivně rozvíjejí tvořivost účastníků.

Domníváme se, že umění, a to především umění moderní a současné, v člověku dnešní doby vzbuzuje mnoho otazníků. Moderní umění se mnoha lidem odcizilo, stalo se doménou malé skupiny „zasvěcenců“.

Animační programy jsou koncipovány tak, aby smysl moderního umění svým účastníkům zajímavou a zábavnou formou přiblížily. Chceme, aby si účastníci uvědomili, že návštěva musea umění nemusí být nudnou zkušeností, ale že nás umělecká díla mohou zaujmout, obohatit a dokonce i inspirovat k vlastnímu tvůrčímu vyjádření.

Pro koho jsou programy určeny

Pro školní skupiny

Nabízíme programy pro nejmenší až po vysokoškoláky. Plánujete exkurzi nebo prostě chcete strávit hodinu výtvarné výchovy nebo dalších předmětů jinak než ve školních lavicích? Vyberte si ze široké nabídky animačních programů Musea Kampa ke stálé sbírce i krátkodobým výstavám.

Pro rodiny s dětmi

Přijďte si užít sobotní odpoledne do Musea Kampa v rámci pravidelných dílen pro celé rodiny. Nebo oslavit narozeniny netradičním způsobem či jen prožít zábavné odpoledne s uměním.

pro firmy a zájmové skupiny

Pro firmy a zájmové skupiny

Netradiční team-building? Přijďte si do Musea Kampa vyzkoušet týmového ducha Vaší firmy a vytvořte si u nás kolektivní umělecké dílo!

Dj

Dialog Jessenius

Program speciálně pro středoškoláky! Baví Tě umění módy, ulice a grafiky? Chceš se seznámit s mladými umělci, pochytit od nich něco do Tvého stylu i k přihlášce na univerzity? Přijď za námi do Design & Art Akademie do Musea Kampa!