26/9/2018 od 18:30 přednáška o královské portrétní fotografii Cecila Beatona

Téměř padesát let spoluvytvářel tvůrce portrétní fotografie a velký romantik Cecil Beaton image členů britské vládnoucí dynastie.

Pokud Vás zajímá filozofie, s jakou ke tvorbě královských portrétů Beaton přistupoval, a jak se v souladu s proměnami a potřebami doby měnily jeho portréty vévodkyně z Kentu, vévodského páru z Windsoru, královny Alžběty matky, Alžběty II. a jejích dětí, přijďte si dne 26. září v 18:30 poslechnout do Musea Kampa přednášku historika Kamila Rodana o královských portrétech vystavených v našem museu, ale samozřejmě nejen o nich.

Britský fotograf Cecil Beaton se stal již za svého života legendou, před kterou se skláněly nejen ikony světa módy a hvězdy showbyznysu. Díky svému působení v celosvětově proslaveném módním časopise Vogue, jehož první tuzemské číslo vyvolalo před pár dny v Praze a jiných městech naší republiky davovou hysterii, i svou účastí na produkci slavných hollywoodských filmů s největšími hvězdami své doby, vzbudil Cecil Beaton svou prací zájem rovněž v řadách aristokracie a u příslušnic britské královské rodiny.

Rezervace nutná na emailu rezervace@museumkampa.cz

Vstupné: cena vstupenky + 20 Kč

Mgr. Kamil Rodan, Ph.D. (1978)

Vystudoval historii na Ostravské univerzitě v Ostravě (2001), v roce 2008 získal tamtéž doktorát z hospodářských a sociálních dějin. Vedle řady odborných článků a studií z oblasti regionálních dějin Slezska a severní Moravy, československé kultury v období normalizace a evropských panovnických rodů v 19. a 20. století je autorem vědeckých monografií Dějiny zemědělství v Rakouském Slezsku v letech 1848–1914 (2008), Historie novoveských hostinců ve světle dobových dokumentů (2017) a populárně-naučné knihy Ženy s korunou (2016). V současné době působí jako vědecký a výzkumný pracovník Oddělení historického výzkumu – Slezského ústavu Slezského zemského muzea v Opavě. Na podzim letošního roku mu vyjde další kniha s královskou problematikou nazvaná Život s korunou.

27/08/2018

4/9/2018 od 18:30 Večer Rudolfa Němce